Press "Enter" to skip to content

Tokatspor Hangi Ligde Mücadele Ediyor? Lig Hakkında Genel Bilgiler

tinyswan621 0

Tokatspor Hangi Ligde Mücadele Ediyor? Lig Hakkında Genel Bilgiler

1969 yılında kurulan şehir takımlarından birisi olan Tokatspor, 2019 – 2020 sezonunda 3.Lig 1.Grup’ta mücadele etmektedir. Şuanda 17. sırada bulunan takım devre arasına girmeden önce son 4 maçını kaybetmiştir. Takımın performansının düşüşe geçmesi taraftarları, teknik heyeti ve kulüp yöneticilerini memnun etmemektedir. Devre arasında yaptığı antrenman ve çalışmalar ile toparlanmak isteyen takım futbolcuları, yeni devreye büyük heyecan ile başlayacaklarını duyurdular. Türkiye’deki futbol lig sistemi;

  • Süper Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı Grup – 2.Lig Beyaz Grup
  • 3.Lig [ 1.Grup – 2.Grup, 3.Grup ]
  • Bölgesel Amatör (1-12).Lig
  • Süper Amatör Lig

Listede yukarıdan aşağıya hiyerarşik, lig sistemleri sıralanmıştır.

Tokatspor Hangi Ligde Mucadele Ediyor
Tokatspor Hangi Ligde Mucadele Ediyor

Spor Toto 3.Lig İncelenmesi

Türkiye’de Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1.Lig arasındaki, oyuncu ve futbol kalitesi makası oldukça açılmıştır. Bet10 http://www.adlf.org/ bahis sitesin de bu takımların detaylarına ulaşabilirsiniz. Tokatspor gibi 3.Lig takımlarıyla, Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden takımlar arasında maddi farklarda fazladır. Dünyada en çok seyredilen liglerde 5-6. sıralarda olan Türk futbolu, yurt dışında çok fazla ilgi görmemektedir. Yurt dışında en azından Spor Toto Süper Lig harici diğer liglerimiz, çok izlenmemektedir. Fakat Türkiye’de amatör ligler dahi, birçok ligler büyük bir ilgiyle takip edilmektedir. Büyük bir ilgiyle takip edilen şehir takımlarından birisi de Tokatspor takımıdır. 2013 – 2014 yılında gruplara mağlup olmadan gelerek, büyük bir başarıya imza atmışlardı. O sezondan bu yana, birçok yeni taraftar da kazanmayı başardılar.

Tokatspor Puan Durumu – Şampiyonluk İhtimali

2019 – 2020 sezonunda 3. Lig 1. Grup’ta mücadele eden Tokatspor, 6 puan ile listenin 17. sırasında yer almaktadır. Bu sezon taraftarlarının beklediği performansı veremeyen takım, devre arasına girerken son 4 maçında mağlup olarak girdi. 2. Lig’e yükselme şanslarının bu sezon tükenmesinden dolayı, sezon bitiminde takımın oyuncularında büyük bir revize olması bekleniyor. 3.Lig 1.Grup aşamasında 24 Erzincanspor 36 puan ile liderken, arkasında 35 puanla Serikspor ve 32 puan ile 68 Aksarayspor yer almaktadır. Tokatspor’un bu sezonki tek amacı, 3.Lig 2.Grup’a düşmemeye çalışması olacaktır. -3 puan ile 18.sırada olan Manisaspor, Tokatspor’u takip ediyor. Maddi zorluk yaşayan 2 kulüp, düşme hattının en büyük 2 adayıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir